Hale stalowe mogą być ocieplane, niezaizolowane, tymczasowe lub budowane z myślą, że pozostaną w wybranym miejscu na stałe. W razie potrzeby zwiększenia dostępnej przestrzeni można łatwo je rozbudować, a w przypadku problemów związanych z lokalizacją, nawet przenieść w inne miejsce. Dowiedz się, dlaczego jeszcze hale stalowe wykorzystywane są powszechnie jako obiekty magazynowe.
Dostosowanie do indywidualnych potrzeb
Hala stalowa może być maksymalnie dostosowana do indywidualnych potrzeb Klienta. Znaczy to tyle, że zbudować można zarówno mały obiekt magazynowy, jak i ogromną halę produkcyjną. Łatwo zamontować w nich bramy i systemy przeładunkowe, świetliki oraz oświetlenie, wyłazy dachowe czy zabezpieczające klapy dymowe.
Nowoczesne hale stalowe mają bardzo niską wagę, a jednocześnie dość dużą nośność. Są także tanie i szybkie w budowie, zwłaszcza w porównaniu do budynków murowanych. Dodatkowo, na budowę hali stalowej nie zawsze jest potrzebne pozwolenie – to dotyczy wyłącznie obiektów całorocznych, które planowo mają być użytkowane dłużej niż 180 dni.
Niemal dowolne wymiary
Hala stalowa może mieć praktycznie nieograniczoną rozpiętość i wysokość, dlatego zmieścimy w niej dosłownie każdy typ towaru, niezależnie od jego gabarytów. Dobrze dostosowany budynek magazynowy pozwala znacznie przyspieszyć cały proces dostaw, usprawnić załadunek i rozładunek, a także sprawić, że produkty nie stracą swoich właściwości poprzez np. przetrzymywanie ich w nieodpowiedniej temperaturze czy wilgotności. Hale łatwo zaizolować różnymi materiałami i stworzyć w nich najlepsze warunki do danego zastosowania. Przestrzeń tego typu może wykonać przykładowo producent hali stalowych GLOB-STAL, specjalizujący się zarówno w projektach, jak i wykonawstwie takich przedsięwzięć.
Estetyka i brak ograniczeń
Omawiane hale nie stwarzają przed inwestorami ograniczeń związanych z tym, że nie można byłoby postawić ich na danym rodzaju podłoża. Możliwe jest rozkładanie o dowolnej porze roku, nawet na gruntach, na których nie uzyskalibyśmy pozwolenia na budowę budynku murowanego. Ponieważ stal można malować proszkowo, dobierać jej najróżniejsze kształty (np. blachę trapezową), stosować podpory i wybierać spośród różnych konstrukcji dachów, hale dają bardzo szerokie pole manewru w zakresie ich estetyki.